Akce & Události

Všechny akce
Národní start-up a spin-off prostředí
Chytré investice
Chytrý marketing
Financování a hodnocení výzkumu a vývoje
Polytechnické vzdělávání
Inovační a výzkumná centra
Digitalizace
Mobilita a stavební prostředí
12. 2. 2020

Tisková konference CzechTrade

Ambassador Zlata Husa hotel, Praha 1

Srdečně Vás zveme na tiskovou konferenci České agentury na podporu obchodu. Rádi bychom představili výsledky hospodaření za uplynulý rok, úspěšné projekty agentury a novinky pro rok 2020. Karel Havlíček, ministr průmyslu, obchodu a dopravy, zároveň vyhodnotí exportní výkonnost České republiky v roce 2019.

13. 2. 2020

Areál ocelárny Böhler, Düsseldorf, Německo

Vládní agentura na podporu exportu CzechTrade připravila vůbec poprvé pro české technologické firmy dvoudenní program na akci Digital Demo Day v Düsseldorfu, největší B2B přehlídce mladých technologických firem a start-upů v Německu. Představí se na ní více než 170 společností, které vyvíjejí moderní technologie a služby v oblastech, jako je virtuální a rozšířená realita, umělá inteligence, automatizace nebo robotika.

3. 3. 2020

Panelová diskuze na téma Spin-off v Inovační strategii České republiky 2019-2030

Národní 1009/3, Praha (Místnost č. 205)

Inovační strategie České republiky 2019–2030 byla schválena Usnesením vlády ČR ze dne 4. února 2019 č. 104. Jedná se o strategický rámcový plán, který předurčuje vládní politiku v oblasti výzkumu, vývoje a inovací a má pomoci České republice se během dvanácti let posunout mezi nejinovativnější země Evropy. Panelová diskuze na téma Spin-off v Inovační strategii České republiky navazuje na předešlou diskuzi "Spin-off - different perspectives", která se konala 6. listopadu 2019 v prostorách Akademie věd ČR za účasti zahraničních hostů. Pozvání k panelové diskuzi "Spin-off v Inovační strategii České republiky 2019-2030" přijali zástupci MPO, CzechInvestu a vědců. Akce se bude konat 3. 3. 2020 od 13.00 na Národní 1009/3, Praha (Místnost č. 205).

21. 1. 2020

Hospodářská vize ČR a Plán investic ČR

Ministerstvo průmyslu a obchodu, Na Františku 32, Praha

Konference je určena zástupcům státní správy, podnikatelské sféry, akademické veřejnosti vč. studentů technických a hospodářských oborů, zástupcům Parlamentu ČR, zastupitelům krajů měst a obcí a reprezentantům všech oborově zainteresovaných organizací, sdružení a spolků.

12. 12. 2019

Seminář Databáze ochranných známek

Úřad průmyslového vlastnictví

Úřad průmyslového vlastnictví pořádá v rámci aktivit plynoucích z Inovační strategie České republiky pro zájemce z řad podnikatelů, pracovníků výzkumu a vývoje, studentů i širší veřejnosti seminář zaměřený na získání základních znalostí o práci v databázích ochranných známek ÚPV, TMview a Madrid Monitor.

10. 12. 2019

Seminář Asijské databáze

Úřad průmyslového vlastnictví

Úřad průmyslového vlastnictví pořádá v rámci aktivit plynoucích z Inovační strategie České republiky pro zájemce z řad podnikatelů, pracovníků výzkumu a vývoje, studentů i širší veřejnosti seminář zaměřený na podrobné seznámení s patentovými a známkovými databázemi Čínské lidové republiky, Japonska a Koreje.

5. 12. 2019

Seminář Databáze Patentscope, USPTO, Google Search

Úřad průmyslového vlastnictví

Úřad průmyslového vlastnictví pořádá v rámci podpory mezinárodní konkurenceschopnosti České republiky pro zájemce z řad podnikatelů, pracovníků výzkumu a vývoje, studentů i širší veřejnosti seminář zaměřený na podrobné seznámení s databázemi Patentscope, USPTO a Google Search.

4. 12. 2019

Seminář Databáze průmyslových vzorů

Úřad průmyslového vlastnictví

Úřad průmyslového vlastnictví pořádá v rámci aktivit plynoucích z Inovační strategie České republiky pro zájemce z řad podnikatelů, pracovníků výzkumu a vývoje studentů i širší veřejnosti seminář zaměřený na získání základních znalostí o práci v databázích průmyslových vzorů ÚPV, Hague Expres a eSearch.

28. 11. 2019

Konference Power of culture

Uměleckoprůmyslové museum v Praze

Kultura je přirozeným základem života, podstatou lidství a klíčovou součástí ekonomiky. Konference "Power of culture" chce představit nový návrh na propojení kultury a ekonomiky a zahájit nad tématem veřejnou diskusi. Proběhne ve čtvrtek 28. listopadu od 12:30 v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze. Budoucnost české ekonomiky spočívá ve využívání příležitostí v oblastech s vysokou přidanou hodnotou. K těm nesporně náleží kulturní a kreativní průmysly od využívání kulturního dědictví, gastronomie, architektury, počítačových her, designu a řady dalších oblastí, které jsou úzce provázány s kulturou. Spojují v sobě konkurenceschopnost a identitu České republiky. Strategie rozvoje a podpory kulturních a kreativních průmyslů vzniká s cílem přispívat k rozvoji znalostní ekonomiky a úspěšné transformaci České republiky. Na konferenci vystoupí Martina Dlabajová, poslankyně Evropského parlamentu, Lubomír Zaorálek, ministr kultury ČR, Karel Havlíček, vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu ČR, Martin Wichterle, Svaz průmyslu a dopravy, majitel Wikov Group, sklárny Rückl a sklárny Bomma, Jan Sýkora, Asociace malých inovativních škol, ředitel ZŠ Hučák, Petr Koudela, výkonný ředitel Dolní oblasti Vítkovice a Jindra Vejvodová, expertka na budování značky.

19. 11. 2019

TK: Jak jsou domácnosti v České republice připraveny na přechod na DVB-T2?

Praha

Přechod na digitální televizi 2. generace, tedy DVB-T2, začíná. Ve středu 27. listopadu 2019 začnou vysílat v novém formátu vysílače Cukrák a Žižkov v Praze. Jak jsou na změnu připraveny české domácnosti? Dozvíte se na tiskové konferenci v úterý 19. listopadu 2019 od 9.00 hodin na MPO. Zazní výsledky nejčerstvějšího průzkumu k DVB-T2. CO: Tisková konference k připravenosti domácností v České republice na DVB-T2 KDY: úterý 19. 11. 2019, 9.00 hodin KDE: Ministerstvo průmyslu a obchodu, Na Františku 32, Praha 1, salónek č. 215, 1. patro KDO: · Petr Očko, náměstek ministra průmyslu a obchodu pro digitalizaci a inovace · Marcel Procházka, ředitel regulace a strategie, České Radiokomunikace · Radim Pařízek, jednatel Digital Broadcasting s.r.o. Účast na tiskové konferenci potvrďte, prosím, na press@mpo.cz.

19. 11. 2019

Tisková konference k Národnímu dni velkých výzkumných infrastruktur

Matematicko-fyzikální fakulta UK

Zveme vás na tiskovou konferenci k Národnímu dni velkých výzkumných infrastruktur, která se uskuteční v úterý 19. listopadu od 12.30 hodin na Matematicko-fyzikální fakultě UK v Praze. Velké výzkumné infrastruktury, špičková výzkumná zařízení, která mohou využívat jak výzkumníci, tak inovativní podniky, začala v ČR vznikat před 10 lety. V letech 2020 až 2022 podpoří MŠMT 48 výzkumných infrastruktur celkovou částkou téměř 3 mld. korun ročně. Hlavním tématem konference bude zhodnocení socioekonomického přínosu těchto zařízení a představení jejich budoucího rozvoje do roku 2030. Na tiskové konferenci vystoupí náměstci MŠMT, MPO, MŽP, MZdr a MPSV. Na tiskovou konferenci se prosím akreditujte do pondělí 18. listopadu 2019 do 15.00 hodin na adrese press@msmt.cz.

11. - 17. 11. 2019

Týden vědy a techniky AV ČR

Česká republika

Už v pondělí 11. listopadu začíná Týden vědy a techniky AV ČR, největší vědecký festival u nás. Těšit se můžete na přednášky, panelové diskuse, výstavy, exkurze na pracoviště Akademie věd ČR, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou. Letošním tématem festivalu jsou globální hrozby jako klimatické změny, přírodní katastrofy nebo plýtvání potravinami. O víkendu se pak připojíme k oslavám 30. výročí sametové revoluce.

25. 11. 2019

KONŠEL 2019: Jak odhalit skryté potenciály

CEVRO Institut - Praha

Vysoká škola CEVRO Institut si Vás dovoluje pozvat na tradiční vzdělávací seminář pro (nejen) čerstvě zvolené zastupitele měst a obcí. Konšel je unikátní vzdělávací projekt určený jak zastupitelům, kteří jsou nováčky, tak zastupitelům ostřílenějším. Program: Lokální ekonomika (pojem, příklady dobré praxe z ČR a ciziny, nástroje na podporu lokální ekonomiky) Najděte klíč ke svému potenciálu (silné stránky, hodnoty, flow, typologie lidí, týmové role) Jak využít finanční potenciál obce naplno, s radostí a rozumem (základní makroekonomický přehled pro zastupitele, finance obce – rozpočet a výhled, finanční možnosti obce – jak je zjistit a využít) Lektoři: Ing. Marek Pavlík, Ph.D., konzultant, lektor, bývalý ředitel strategie společnosti M.C.TRITON, člen katedry veřejného práva a veřejné správy CEVRO Institutu, místopředseda Klubu veřejné správy ČMA, věnuje se především modernizaci veřejné správy, personálně – procesním optimalizacím na úřadech a podpoře lokální ekonomiky, resp. smart city/region. Ing. Luděk Tesař, ekonom specializující se od roku 1998 na města a obce s dlouholetou zkušeností z MF ČR, ÚV ČR a podnikatelského sektoru; spoluautor zákona o rozpočtovém určení daní, zakladatel značky Cityfinance; je nezávislým poradcem mnoha úspěšných měst a obcí v ČR. Jednodenní seminář, organizovaný za laskavé podpory Nadace Hannse Seidela, připraví „koaliční“ i „opoziční“ zastupitele na různé možné situace a pomůže jim odhalit skryté potenciály využitelné v práci pro obec. A to především formou praktických příkladů.

14. 11. 2019

Den TA ČR

Národní muzeum, Praha

Ocenění nejlepším projektům aplikovaného výzkumu s vysokým přínosem pro společnost předá Technologická agentura ČR (TA ČR) letos již posedmé. Z třiceti tří nominovaných projektů vybrala odborná komise čtyři nejlepší. Jejich autoři převezmou originální ceny na slavnostním galavečeru, který se uskuteční 14. listopadu 2019 v historické budově Národního muzea. Do té doby zůstanou jejich jména utajena. TA ČR mimo jiné při této příležitosti oslaví deset let svého fungování.

12. 11. 2019

Český kosmický průmyslový den

Hvězdárna a planetárium Brno

Zveme vás na historicky druhý Český kosmický průmyslový den, na kterém budete mít možnost seznámit se s českými i zahraničními firmami působícími v kosmickém průmyslu. Ty zde představí své produkty a služby. Akce Vám nabídne prostor nejen pro obchodní jednání s firmami v rámci networkingové zóny, ale i získání informací o zapojení se do programů ESA či technologickém transferu pro Vaši firmu. V případě, že by Vás zajímala spolupráce s kosmickým sektorem, budou pro Vás připraveny odborné semináře i technologická konference Gate2Space, kde budou představeny programy ESA. Stejně tak je akce vhodná pro studenty se zájmem o tento obor a zájemce o kosmický sektor obecně! Cílem akce je posílit vazby a spolupráci mezi kosmickým průmyslem a ostatními sektory. Na veletrhu představí své kosmické technologie tyto přední české firmy:

19. 11. 2019

9.ročník konference Trendy evropské energetiky

Skleněný sál, MPO ČR

Zdůrazněnými tématy letošního ročníku jsou: Jádro a klimaticko-energetické cíle ČR, Smart technologie a nové trendy v energetice, Nový klimaticko-energetický balíček EU a Jaká je budoucnost české energetiky?

26. 11. 2019

Informační den pro malé a střední podniky

Antonína Čermáka 1057/2A, Praha 6-Bubeneč

V úterý, 26. listopadu 2019 proběhne na ÚPV Informační den pro MSP, v rámci kterého Vás zveme na seminář, jehož úkolem je seznámit podnikatele s problematikou duševního vlastnictví (DV). Dozvíte se vše podstatné o DV, službách ÚPV pro podnikatele, možnosti finanční podpory pro přihlašovatele a jiné. Nakonec budete mít možnost vyzkoušet si vyhledávat v databázích. Akce je pořádána ve spolupráci s Technologickým centrem AV ČR. Vstup: ZDARMA.

20. 11. 2019

Seminář Inovační leadership v digitální ekonomice

Budova MPO, Na Františku 32, Praha 1

Dovolujeme si Vás co nejsrdečněji pozvat na seminář „Inovační leadership v digitální ekonomice“, který pořádá Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s inovační agenturou Direct People ve středu 20. listopadu 2019 v budově Na Františku 32, Praha 1. V pořadí již sedmý seminář z cyklu MPO k prioritním tématům digitalizace a inovací a jejich vlivům na společnost, je připraven pro malé a střední podniky a státní zaměstnance. Cílem setkání je seznámit účastníky s metodou Inovačního leadershipu a inspirovat je ke zvyšování efektivity inovačních procesů ve společnosti i firmách. Akce je koncipována do dvou celků: v první části setkání se zaměříme na úvod do techniky INOVAČNÍHO LEADERSHIPU a praktické rady pro jeho efektivní využívání ke strategickému růstu podnikání; ve druhé části se chceme věnovat praktickým zkušenostem inovativních firem, které INOVAČNÍ LEADERSHIP úspěšně využívají. Své příspěvky přednesou nejen zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu, Direct People, Ministerstva práce a sociálních věcí a IMPACT HUB Praha, ale účast přislíbili rovněž zástupci firem Liftago a ERC TECH. Vzhledem k omezené kapacitě sálu prosíme o vaši registraci v odkazu.

28.-29. 04. 2020

Startup World Cup & Summit 2020

Praha

Startup World Cup & Summit 2020. Bombastičtější, barevnější a ještě nadupanější než posledně! Evropské finále světové soutěže opět do Prahy katapultuje ty nejlepší startupy kontinentu, špičkové spíkry, investory... Uložte si do kalendářů, diářů, zapište za uši 28. - 29. dubna 2020. Praha.

11. - 17. 11. 2019

Týden vědy a techniky AV ČR

Praha

Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice, který nabízí přednášky, výstavy, akce na pracovištích, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědními obory. Letos pro vás připravujeme již 19. ročník, který se uskuteční od 11. do 17. listopadu. Ve všední dny program zaměříme na globální hrozby (přírodní změny, potraviny pro budoucnost, obnovitelná energie a mnohé další), o víkendu se pak připojíme k oslavám 30. výročí sametové revoluce. Program festivalu bude zveřejněn už v pátek 11. října. Připraveny jsou opět zajímavé přednášky předních českých vědců, tvořivé workshopy, filmové projekce i unikátní úniková hra vytvořená speciálně pro náš festival. V sobotu 16. listopadu pak bude připraven speciální videomapping promítaný na budovu Akademie věd ČR v Praze na Národní 3. Součástí festivalu budou také dvě výstavy mapující historické milníky naší historie. Program je opravdu bohatý a jistě si z něj každý vybere. Vstup na festival je tradičně zdarma!

11. - 15. 11. 2019

Czech Space week vol. 2

Praha / Brno / a další města

Zajímají vás akce s vesmírnou tématikou? Ministerstvo dopravy společně s agenturou CzechInvest, kosmickým inkubátorem ESA BIC Prague a několika dalšími partnery vyhlásilo rok 2018 českým kosmickým rokem pod oficiálním názvem Czech Space Year 2018. Program ale běží nadále i letos. Veškeré informace k plánovaným aktivitám po celé České republice můžete dohledat na speciální webové stránce. Aktuálně se blíží akce nazvaná Czech Space Week, která se bude konat mezi 11. a 15. listopadem hned v několika českých městech. Čeká vás bohatý a zajímavý program.

26. 9. 2019

Veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací 2019

CERGE-EI, Politických vězňů 7, Praha 1

Blíží se 2. ročník konference Veřejná politika v oblasti výzkumu, vývoje a inovací 2019 Druhý ročník vědecké konference proběhne již 26. září, tentokrát s podtitulem „Inovační strategie 2019-2030 aneb jednou budem dál ...“. Cílem akce je představit a diskutovat témata související s veřejnou politikou v oblasti výzkumu, vývoje a inovací (VVI). Hlavním tématem potom bude naše Inovační strategie.

14. – 18. 11. 2019

G-Star

Busan, Jižní Korea

Veletrh herního průmyslu. CzechInvest se zde představí na stánku.

16.- 21. 9. 2019

EMO Hannover

Hannover, Německo

Přední světový veletrh kovoprůmyslu. CzechInvest se zde představí na stánku Svazu strojírenské technologie.

10. – 11. 12. 2019

Biofit

Marseille, Francie

Life Science konference, která shromažďuje největší množství akademiků a výzkumných institucí. CzechInvest zde vystupuje společně s Ministerstvem zahraničních věcí, resp. Ambasádou ve Francii (v rámci projektů PROPED), a představí zde 7 českých firem a institucí.

10. – 12. 9. 2019

Nordic Life Science Days

Malmö, Švédsko

Největší konference severských států zaměřené na sektor Life Sciences. CzechInvest zde vystupuje společně s Ministerstvem zahraničních věcí, resp. Ambasádou ve Švédsku (v rámci projektů PROPED), a představí zde 8 českých firem a institucí.

26. 9. 2019

Boost with Facebook

Plzeň

Vzdělávací program na podporu malých a středních podniků. Účastníci se během akce mimo jiné dozví zajímavé informace od jiných podnikatelů, kteří k získávání nových zákazníků, zvýšení povědomí o své značce i tržeb a zajištění prosperity své firmy využívají digitální řešení jako je Facebook. CzechInvest je partnerem akce. Na akci vystoupí také ředitelka brněnské kanceláře CzechInvestu Hana Šindelková a ředitel plzeňské kanceláře CzechInvestu Milan Kavka.

24. 9. 2019

Boost with Facebook

Brno

Vzdělávací program na podporu malých a středních podniků. Účastníci se během akce mimo jiné dozví zajímavé informace od jiných podnikatelů, kteří k získávání nových zákazníků, zvýšení povědomí o své značce i tržeb a zajištění prosperity své firmy využívají digitální řešení jako je Facebook. CzechInvest je partnerem akce. Na akci vystoupí také ředitelka brněnské kanceláře CzechInvestu Hana Šindelková a ředitel plzeňské kanceláře CzechInvestu Milan Kavka.

10. 12. 2019

Creatinno

CAMP (Centrum architektury a městského plánování)

Podpora a rozvoj kreativních průmyslů v ČR CzechInvest organizuje první ročník mezinárodní konference Creatinno, a to za účasti zástupců Creative England a Beaz Bizkaia.

7. – 11. 10. 2019

Mezinárodní strojírenský veletrh 2019, Pavilon Z

Brno

Nejvýznamnější průmyslový veletrh ve střední Evropě. Letos zde - poprvé v historii České republiky -vyroste Česká národní expozice The Country For The Future, na které své konzultace a odborný doprovodný program nabídne 13 státních institucí.

10. – 11. 9. 2019

Future Port Prague 2019

Praha

Mezinárodní futuristická akce. CzechInvest je jedním z hlavních partnerů, letos se účastní již podruhé, má zde stánek a spolu s Ministerstvem dopravy je patronem sekce Future beyond Earth.

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme