Aplikace Záchranka ve vašem mobilu může zachránit život

Nadcházející prodloužené víkendy a blížící se léto jsou skvělou příležitostí k poznávání malebných zákoutí naší země. Ať už se vydáte na hory, do přírody, do městeček či metropolí, nikdy nevíte, co se může stát. Aplikace Záchranka je ve vašem mobilním telefonu vždy připravena pomoci. Jediným stiskem nouzového tlačítka odešle vaši přesnou GPS polohu a další informace, které si uložíte ve svém profilu (zdravotní údaje, kontakty na osoby blízké aj.), přímo na dispečink zdravotnické záchranné služby či záchranářům horské služby. Zároveň dojde k vytočení linky 155. A má také řadu dalších chytrých funkcí a propojení, které se v případě nouze mohou hodit. Nanejvýš užitečnou novinkou je funkce varovná upozornění MZČR COVID-19 INFO, která je dostupná pro všechny uživatele, tedy nejen pro ty, kteří jsou v akutním ohrožení života či zdraví.

Více informací

Nadcházející prodloužené víkendy a blížící se léto jsou skvělou příležitostí k poznávání malebných zákoutí naší země. Ať už se vydáte na hory, do přírody, do městeček či metropolí, nikdy nevíte, co se může stát. Aplikace Záchranka je ve vašem mobilním telefonu vždy připravena pomoci. Jediným stiskem nouzového tlačítka odešle vaši přesnou GPS polohu a další informace, které si uložíte ve svém profilu (zdravotní údaje, kontakty na osoby blízké aj.), přímo na dispečink zdravotnické záchranné služby či záchranářům horské služby. Zároveň dojde k vytočení linky 155. A má také řadu dalších chytrých funkcí a propojení, které se v případě nouze mohou hodit. Nanejvýš užitečnou novinkou je funkce varovná upozornění MZČR COVID-19 INFO, která je dostupná pro všechny uživatele, tedy nejen pro ty, kteří jsou v akutním ohrožení života či zdraví.

Po otevření aplikace Záchranka stačí v sekci Informace najít tlačítko Varovná upozornění a zvolit si možnost, že chcete dostávat informace od MZČR COVID-19 INFO. V případě, že je vydáno důležité upozornění či nařízení, dozvíte se to díky aplikaci Záchranka okamžitě. Vše bylo možné i díky přispění Ministerstva průmyslu a obchodu, které zavádí inovace a podporuje digitální nástroje pro komunikaci s občany. V nejnovější verzi aplikace také přibyla pro ještě jednodušší orientaci nová samostatná ikona KORONAVIRUS.

Více informací o všech funkcích aplikace najdete na www.zachranka.app.

Aplikace Záchranka je součástí iniciativy Spojujeme Česko.

Zdroj: Spojujeme Česko

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme