Inspirace

Všechny inspirace
Národní start-up a spin-off prostředí
Chytré investice
Ochrana duševního vlastnictví
Polytechnické vzdělávání
Digitalizace

Financování startupu pohledem Michala Šmída, zakladatele fintech startupu Twisto

Konec listopadu přinesl další online workshop, který uspořádala agentura CzechInvest pod názvem Business Shaker. Tentokráte s podtitulem „Financování startupu. Kdy, jak, za kým?“ byl pod taktovkou mladého, energického a nadšeného podnikatele Michala Šmídy, zakladatele fintech startupu Twisto, který mění svět financí. A to doslova. Jak sami v Twistu říkají, jejich misí je dávat lehkost (a smysl) každodenním finančním transakcím v neustále se vyvíjejícím online světě. Psal se rok 2013, když Michal založil svůj projekt a ihned získal první investici.  Od té doby získal pro Twisto externí financování za více jak 35 mil. EUR. 

1. 12. 2020

Srážkovou vodu udrží v krajině unikátní vsakovací vrstva

Snížení nebezpečí vzniku povodní, udržení vody v krajině a doplňování zásob podzemních vod. Speciální vsakovací vrstvy mají potenciál změnit hospodaření se srážkovými vodami. Složené budou hned z několika materiálů s rozdílnými vlastnostmi, které doplní i aktivní čistící prvek. Právě ten zajistí eliminaci znečišťujících a pro životní prostředí nebezpečných látek. Vsakovací vrstva "NEWSAK", na které pracují čeští výzkumníci, získá svou finální podobu již příští rok. Technologická agentura České republiky (TA ČR) podpořila projekt částkou 6,3 milionů korun z Programu EPSILON.

16. 10. 2020

Český startup Sharry proměňuje budovy v technologické skvosty. Úspěšně expandoval až na Manhattan

Sharry nabízí chytrou platformu pro moderní budovy, která dokáže propojit několik digitálních systémů a umožňuje z jednoho místa spravovat parkování, přístup do budovy nebo využití zasedacích místností. S CzechInvestem se zástupci startupu několikrát vydali do New Yorku, kde sbírali zpětnou vazbu na svůj produkt a nové obchodní kontakty.

14. 10. 2020

Duševní vlastnictví jako akcelerátor růstu podle Liliany Berezkinové, zakladatelky poradenského butiku Pipette & Chart

Začátek října přinesl další online workshop, který uspořádala agentura CzechInvest pod názvem  Business Shaker. V pořadí již desátý díl s podtitulem Duševní vlastnictví jako akcelerátor růstu byl na téma duševního vlastnictví z pohledu podnikání. Ústřední postavou, která sdílela své know-how, byla podnikatelka s mnohaletými zkušenostmi Liliana Berezkinová, spoluzakladatelka poradenské společnosti Pipette & Chart a mentorka programu CzechStarter.

13. 10. 2020

Čeští výzkumníci dokončují zařízení k dočištění odpadních vod, která mohou ve městech nahradit cennou pitnou vodu

Čeští experti dokončují testování zařízení sloužící k dočištění odpadní vody. Kombinací různých typů filtrací a hygienizací může odpadní voda dosáhnout takové kvality, aby mohla být dále využívána. Ve vodním hospodářství měst by tak recyklovaná voda nahradila dnes již velmi cenný zdroj – vodu pitnou. Zavlažování městské zeleně, sportovišť, čištění ulic a omezování tepelných ostrovů zastavěných městských částí by tak bylo šetrnější k přírodním zdrojům, a navíc i ekonomicky výhodnější. Řešitelé tímto projektem chtějí dosáhnout zmírnění negativních dopadů sucha a nedostatku vody, se kterými se potýká nejen Česká republika. Technologická agentura České republiky (TA ČR) podpořila projekt částkou bezmála 5 milionů korun z Programu EPSILON.

4. 10. 2020

Fitness obojek s chytrou psí miskou Actijoy bodují doma i v zahraničí

Robert Hašek a Jana Rosenfelderová vymysleli systém chytrých zařízení pro psy Actijoy. S CzechInvestem se účastnili světových veletrhů, například CES Las Vegas či TechCrunch Disrupt v New Yorku a San Franciscu. Na základě zpětné vazby od mentorů i potenciálních zákazníků upravili byznysový plán a v roce 2017 získal jejich startup investici 25 milionů od VAFO Praha. 

1. 10. 2020

Školy při krizích pomoci umí, stát by toho mohl využívat více, zaznělo v diskuzi na ČVUT

Univerzity v době jarní první vlny pandemie koronaviru v Česku v mnohém zachránily stát. Ukázaly, že mají kapacity a znalosti. Je jen na politicích, aby jich využili a stát začal se školami více spolupracovat. Jestliže teď v Česku něco chybí, pak jsou to otevřená data a kvalitní predikce. Ta by nejen univerzitám, ale celé společnosti pomohla s přípravami na blízkou budoucnost a druhou vlnu pandemie. Takové závěry přinesla druhá online diskuze o společenské roli univerzit, tentokrát zaměřená na krizová období. Plicní ventilátory, obličejové masky, nové metody testování, ale také pomoc studentů zdravotnických, pedagogických či sociálních oborů. Jen malý výčet toho, jak se české vysoké školy zapojily do zmírňování jarní koronavirové krize. Objevenou energii k rychlé akci a spolupráci s průmyslem je škoda nechat vyprchat, shodli se účastníci druhého kulatého stolu společensky zodpovědných univerzit. Konal se ve čtvrtek 17. září v prostorách ČVUT v Praze a debatovali na něm zástupci vysokých škol, státu i novinářů.

25. 9. 2020

Jak nastartovat inovace ve veřejné správě? MPO a MV zvou na inovační webináře

Jak zavést inovační management a nastartovat inovace ve veřejné správě a jak mohou nové technologie pomoci zefektivnit chod organizace. Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) spolu s Ministerstvem vnitra (MV) pořádají sérii webinářů. Mají za cíl inspirovat samosprávy a státní správu k inovativnímu myšlení a projektům. První akce se koná už v úterý 29. září 2020.

24. 9. 2020

Jak zajistit, aby zaměstnanci ovládali cizí jazyk ve svém oboru? To je výzva pro Langino

Langino nabízí firmám i školám interaktivní výuku angličtiny. Online aplikaci, která se dokáže každému klientovi přizpůsobit podle individuálních potřeb, vyvinuli jazykoví specialisté. Spolupráce s agenturou CzechInvest pomohla k efektivnějšímu řízení firmy, přilákání nového investora a získání prvních velkých zakázek.

23. 9. 2020
...

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme