Inspirace

Všechny inspirace
Digitalizace
Národní start-up a spin-off prostředí
Polytechnické vzdělávání

Jak efektivně prezentovat v online prostředí podle Ondry Staňka. Jedenáct tipů jak na to!

Druhý zářijový týden přinesl další online workshop, který pořádá agentura CzechInvest s názvem série Business Shaker. V pořadí již devátý díl s podtitulem Jak efektivně prezentovat v online prostředí byl pod taktovkou Ondry Staňka, který je konzultantem a lektorem prezentačních a komunikačních dovedností. Zároveň pomáhá firmám, které chtějí představit své produkty a služby efektivněji a specializuje se na tvorbu designových prezentací a prezentačních šablon pro nadnárodní společnosti i jednotlivce.

21. 9. 2020

Motionlab vyvíjí videa, která vás osloví jménem. Úspěch otestoval před klienty v New Yorku

Trojice zakladatelů brněnského Motionlabu vytváří pro značky či podniky personalizovanou komunikaci. V uskutečňování globální vize podnikání pomohla firmě v počátcích agentura CzechInvest, která ji napojila na odborníky z newyorského inkubátoru VentureOut.

16. 9. 2020

Vydejte se na cestu. Sedm herních tipů, které vás provedou Českem

Videoherní průmysl zažívá v České republice boom. Odvětví řadící se ke kulturně kreativním průmyslům bychom mohli bez obav označit za tahouna digitální ekonomiky. Dle údajů neziskové organizace GDA.CZ byl obrat českého videoherního průmyslu za rok 2019 4,54 miliardy korun. Převyšoval tak několikanásobně českou filmovou produkci. Jen za rok 2019 vytvořili vývojáři 65 her. Po celém světě se pak mohou pyšnit více než půl miliardou fanoušků. Právem tak mnozí odborníci přezdívají videoherní průmysl novodobým hokejem Česka. Svébytným žánrem je pak jeho propojení s cestovním ruchem. Nejedna hra zobrazuje ve svém příběhu historická místa zasazená do reálného prostředí. 

4. 9. 2020

Sdílení dat B2G: Nizozemští farmáři si vyměňují data

V Nizozemsku funguje platforma, která umožňuje zemědělským družstvům a farmářům, aby si na ní bezpečným způsobem vyměňovali nejrůznější data. Jedná se například o data, která sbírají senzory na zemědělských strojích. Tyto informace se týkají celé škály oblastí jako například údaje o zdraví zvířat, o rozloze polí, o sklizni a úrodě…Výhodou platformy – neziskové organizace, která nese název JoinData, je, že vlastníkům dat zajišťuje plnou kontrolu na jejich daty. Data jsou zpřístupňována za jasných a transparentních smluvních podmínek, jejich vlastníci proto ví, za jakým účelem budou třetí stranou využita.

3. 9. 2020

Sdílení dat B2G: Bankovní data pomohla vyhodnotit dopady hurikánu

Iniciativa OSN Global Pulse, která se zabývá využitím velkých dat a umělé inteligence pro humanitární účely, se spojila s bankovní institucí BBVA, aby společně analyzovaly ekonomické dopady přírodní katastrofy. Projekt se zaměřil na to, jak se obyvatelé zasažené mexické oblasti chovali před a po skončení hurikánu Odile.

3. 9. 2020

Startup FaceUp.com bojuje proti šikaně. Jeho aplikaci využívají studenti i učitelé po celém světě

Tři brněnští gymnazisté vytvořili webovou a mobilní aplikaci, která umožňuje odhalit šikanu a zároveň pomoci s jejím řešením. S CzechInvestem představili svůj produkt v Singapuru a Dubaji, kde získali kontakty pro expanzi do jihovýchodní Asie, severní Afriky a na Arabský poloostrov.

1. 9. 2020

Projekt studentského satelitu Pilsen CUBE II

PilsenCUBE II. rozvíjí původní projekt vývoje satelitu PilsenCUBE, jenž byl v letech 2009 až 2011 řešen na Fakultě elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni. Cílem projektu PilsenCUBE bylo zabývat se nedostatky stávajících unifikovaných pikosatelitů CubeSat, které se nyní využívají zejména v univerzitním prostředí pro jednoduché vědecké experimenty nebo jako demonstrátory nových technologií a navrhnout vlastní řešení s využitím moderních poznatků vědy v oblasti realizace komunikačních a napájecích systémů.

31. 8. 2020

SIT Port v Plzni

SIT Port sami jeho zakladatelé definují jak přístav pro technické nadšence, kteří hledají místo k zakotvení. Stejně tak je to ale i místo pro začínající businessmany, které lákají podnikatelské vody. Jednoduše přístav pro každého, kdo chce vyplout novým směrem.

12. 8. 2020

Centrum robotiky v Plzni

Plzeňské Centrum robotiky (CR) je místem vzdělávání, podpory a volnočasových aktivit v oblasti digitálních technologií. Nabízí kroužky a aktivity pro děti, kurzy pro seniory, vzdělávací semináře pro pedagogy, programy pro třídy základních i mateřských škol.

11. 8. 2020
...

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme