Brno bude mít zázemí pro kreativce. Otevírá se nový hub

Po dvou letech intenzivních příprav se v Brně na ulici Údolní otevře kreativní hub KUMST. Nabídne zázemí pro kreativce, které dosud v Brně chybí. Jeho cílem je propojit profesionály napříč kreativními odvětvími, rozvíjet jejich schopnost živit se tvorbou a podporovat tím i ostatní odvětví.

Více informací

Po dvou letech intenzivních příprav se v Brně na ulici Údolní otevře kreativní hub KUMST. Nabídne zázemí pro kreativce, které dosud v Brně chybí. Jeho cílem je propojit profesionály napříč kreativními odvětvími, rozvíjet jejich schopnost živit se tvorbou a podporovat tím i ostatní odvětví.

Sídlit bude v Údolní ulici, kde měla do roku 2016 ateliéry FAVU VUT. „Pokud budou probíhat stavební práce podle plánu, měli bychom prostory otevírat v září, nejpozději v říjnu,“ říká Zdeňka Kujová, která má od roku 2016 v inovační agentuře JIC celý projekt na starosti.

Záměr vybudovat v Brně centrum pro kreativní a kulturní průmysly vznikl před více než deseti lety. Studie, kterou v roce 2014 připravil JIC, následně ukázala, že jen v brněnských firmách spadajících mezi kulturní a kreativní průmysly pracuje přes 20 tisíc lidí.

„Jedná se třeba o designéry, architektonická studia, vydavatelství, reklamní agentury, herní vývojáře i hudební průmysl,“ upřesňuje Zdeňka Kujová z JIC a upozorňuje, že roční obrat zmiňovaných firem byl podle tehdejší studie 24 miliard korun.

Více k přečtení na portálu BusinessInfo.cz.

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme