Co se povedlo

Všechny novinky
Chytré investice
Digitalizace
Národní start-up a spin-off prostředí
Inovační a výzkumná centra
Chytrý marketing
Polytechnické vzdělávání
Financování a hodnocení výzkumu a vývoje

Víc než 800 subjektů už projevilo zájem o roční vyzkoušení platebního terminálu zdarma. Žádosti je možné nově podávat až do konce roku 2020

Nově až do letošního 31. prosince mohou podnikatelé žádat o platební terminál zdarma. Termín se prodlužuje i s ohledem na epidemiologickou situaci. Navíc se k memorandu o podpoře bezhotovostních transakcí a digitalizaci plateb připojily další tři subjekty, dohodu tak kromě Ministerstva průmyslu a obchodu podepsalo celkem deset organizací. A zájem o platební terminál na rok zdarma díky uvedené spolupráci v rámci projektu www.ceskoplatíkartou.cz projevilo už víc než 800 podnikatelů.

31. 7. 2020

FAB2024: jedna vize, jedna strategie

Česká republika by ráda uspořádala výroční konferenci FAB v roce 2024. Má jít o vrcholnou akci pro síť výrobních sdílených dílen FabLab (název pochází z anglického Fabrication Laboratory), určených pro jednotlivce k výrobě počítačově navrhovaných produktů, projektů a uměleckých děl.

30. 7. 2020

Podnikatelům v kultuře pomůže nový dotační program, připraveno je 900 milionů korun

Vláda schválila nový dotační program COVID-KULTURA, který připravilo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) a Ministerstvo kultury (MK). Pomůže podnikatelům v kulturním a kreativním průmyslu (KKP). O dotaci budou moci požádat pořadatelé kulturních akcí, kteří museli kvůli epidemii koronaviru zrušit či přesunout naplánované akce. Určena je i pro technické firmy a podnikatelské subjekty, které kulturní akce pro veřejnost zajišťují, či umělce a umělecké agentury, které je zastupují.

22. 7. 2020

Studenti FMV pomáhali jako dobrovolníci v rámci projektu Spojujeme Česko

V letním semestru se studenti FMV zapojili jako dobrovolníci do projektu Spojujeme Česko, jehož smyslem je propojovat stát a firmy (nejen) v době mimořádných opatření.

10. 7. 2020

Inovativní podnikatelské parky i regeneraci brownfiedů podpoří v novém programu Ministerstvo průmyslu a obchodu

Výstavbu malých podnikatelských parků, rozvoj stávajících průmyslových zón a regeneraci brownfieldů podpoří Ministerstvo průmyslu a obchodu z programu Smart Parks for the Future. Přispěje tak i k naplnění cílů Inovační strategie a souvisejícího materiálu The Country for the Future. Program poběží do roku 2026, žádat o podporu mohou obce a kraje již nyní.

8. 7. 2020

Víc než 180 tisíc příchozích hovorů, ve špičce i 13 tisíc denně. Linka 1212, která vznikla v kontextu s pandemií koronaviru, funguje dál

Od července se mění rozcestník a provozní doba bezplatné celostátní linky 1212. Tedy call centra pro podnikatele, které spravuje Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Ministerstvo zdravotnictví má nově vlastní infolinku na tel. čísle 224 972 222. Telefonická podpora 1212 je nyní k dispozici pro veřejnost každý pracovní den od 7:00 do 18:00 hodin a bude fungovat nejméně do konce roku 2020.

1. 7. 2020

Aplikace eRouška

Aplikace eRouška si díky Bluetooth pamatuje ostatní eRoušky, které jste potkali. Usnadní tak hygienické stanici dohledávání rizikových kontaktů, projekt je součástí systému Chytrá karanténa Ministerstva zdravotnictví ČR. Když potkáte někoho, u koho se později prokáže koronavirus, hygienická stanice vás bude moci telefonicky kontaktovat. I když jste spolu třeba jen stáli ve frontě v obchodě. Pokud se u vás koronavirus prokáže, pracovník hygienické stanice vás požádá o přehled lidí, které jste v posledních dnech potkali. Vy mu jednoduše na jeden klik odešlete anonymní seznam uživatelů eRoušky, se kterými jste byli v rizikovém kontaktu. Včetně těch, které osobně neznáte, jen jste s nimi třeba jeli autobusem. Aplikace je diskrétní a nikdo nezjistí, zda jste nakaženi právě vy koronavirem.

26. 6. 2020

Zlínská společnost SPUR spustila novou linku na výrobu respirátorů

Společnost SPUR a. s. ve Zlíně právě spustila plně automatizovanou linku pro výrobu respirátorů FFP2. Na lince už běží i výroba nanoroušek,  kterých už je aktuálně přes jeden milion. Firma se tomuto směru navíc hodlá věnovat i do budoucna...

25. 6. 2020

Hack the Crisis zná své vítěze, celkem pomohl více než stovce projektů. Naváže na něj nový Crisis Response Hub

Včera v podvečer proběhl v pražském coworkingovém prostoru WeWork finálový večer hackathonu Hack the Crisis Czech Republic. Za účasti předsedy vlády Andreje Babiše, ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka a vládního zmocněnce pro IT Vladimíra Dzurilly vybrala odborná porota osm vítězných projektů, které si rozdělily 10 milionů korun, věnovaných do soutěže společností Hyundai. Vítězným projektem se stala DIANA Biotechnologies. Za dva měsíce trvání hacktahonu se do něj přihlásilo 206 projektů. Díky unikátní spolupráci veřejné, soukromé a akademické sféry se podařilo pomoci 108 z nich. Společně s programem finanční podpory Czech Rise Up se přihlásilo více než 400 unikátních projektů pro boj s krizí, to je v průměru sedm projektů každý den po dobu trvání hackathonu.

23. 6. 2020
...

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme