Co se povedlo

Všechny novinky
Chytré investice
Digitalizace
Inovační a výzkumná centra
Chytrý marketing
Polytechnické vzdělávání
Financování a hodnocení výzkumu a vývoje

Podpora chytrých technologických řešení proti koronaviru pokračuje. Chystá se Czech Rise Up 2.0 nejen pro oblast zdravotnictví

Další výzvu v programu Czech Rise Up 2.0, kterou se podpoří využívání moderních technologií v medicínských a nemedicínských řešení pro zvládnutí následků koronaviru, chystá Ministerstvo průmyslu a obchodu. A to proto, aby byla Česká republika připravena na případnou druhou vlnu pandemie. V Czech Rise Up 2.0 se tak mají podpořit především projekty z oblasti zdravotnictví, školství a ekonomiky s důrazem na malé a střední podniky.

19. 5. 2020

Pandemie koronaviru urychluje digitalizaci a využívání inovací. Pomáhají zvládat nestandardní a krizové situace

V rekordně krátké době připravená aplikace pro „ošetřovné“ OSVČ, hackathon Hack the Crisis, v němž firmy vyvíjí nová technologická řešení, nebo chatbot, který pro odpovědi na nejčastější otázky jen za prvních 16 dnů využilo téměř 76 tisíc podnikatelů a živnostníků. Také platforma CoVpoint pro propojování nabídek a poptávek, videokonference a další formy on-line komunikace, kdy je do MS Teams v resortu MPO zapojeno přes 1 400 uživatelů, či digitální karta s informacemi o pandemii koronaviru, kterou má nainstalovanou už víc než 1,2 milionů občanů. Konkrétní příklady toho, jak se zvládáním celosvětové situace s COVID 19 pomáhá digitalizace a využívání inovací. Moderní informační a komunikační technologie se do aktuálního dění v současné době zapojují rychleji než za běžného stavu stejně, jako lidé musí rychleji než dřív reagovat na měnící se svět.

13. 5. 2020

O Technologie COVID-19 je velký zájem, MPO je připraveno peníze navýšit

Ministerstvo průmyslu a obchodu dnes začalo přijímat žádostí o dotace v programu Technologie COVID-19. Zájem je skutečně velký, dosud se zaregistrovalo 83 projektů s celkovou požadovanou dotací 409 milionů Kč. Podnikatelé mohou žádat o podporu od 250 tisíc do 20 milionů korun, a to především na nákup strojů a zařízení pro zahájení výroby zdravotnických prostředků a pomůcek osobní ochrany, nebo na likvidaci infekčního odpadu. V programu je nyní 300 milionů korun, MPO je připraveno peníze navýšit.

5. 5. 2020

Aplikace Záchranka ve vašem mobilu může zachránit život

Nadcházející prodloužené víkendy a blížící se léto jsou skvělou příležitostí k poznávání malebných zákoutí naší země. Ať už se vydáte na hory, do přírody, do městeček či metropolí, nikdy nevíte, co se může stát. Aplikace Záchranka je ve vašem mobilním telefonu vždy připravena pomoci. Jediným stiskem nouzového tlačítka odešle vaši přesnou GPS polohu a další informace, které si uložíte ve svém profilu (zdravotní údaje, kontakty na osoby blízké aj.), přímo na dispečink zdravotnické záchranné služby či záchranářům horské služby. Zároveň dojde k vytočení linky 155. A má také řadu dalších chytrých funkcí a propojení, které se v případě nouze mohou hodit. Nanejvýš užitečnou novinkou je funkce varovná upozornění MZČR COVID-19 INFO, která je dostupná pro všechny uživatele, tedy nejen pro ty, kteří jsou v akutním ohrožení života či zdraví.

30. 4. 2020

TA ČR podpoří 100 miliony korun chytrá řešení pomáhající v boji proti koronaviru

Výzkumníci společně s výrobci pomáhají svými tvůrčími schopnostmi zvládnout současnou situaci a neuvěřitelně rychle reagují na aktuální potřeby společnosti spjaté s pandemií koronaviru. Vzhledem k naléhavosti situace přijala Technologická agentura ČR (TA ČR) několik opatření, která pomohla urychlit výzkumné aktivity související s COVID-19.

28. 4. 2020

Přehled finančních nástrojů pro inovační projekty související s pandemií COVID-19

Současná situace se nějakým způsobem dotkla nás všech. Mimo jiné ale dala vzniknout také celé řadě zajímavých iniciativ a projektů, které příkladem ukázaly, že se jako národ dokážeme spojit a pomoci dobré věci. A něco takového samozřejmě nemohlo zůstat bez odezvy. Níže najdete stručný přehled finančních a dotačních nástrojů, které mohou čerpat inovativní, technologické nebo spin-off projekty, které se zaměřují na řešení problematiky v souvislosti s koronavirem.

20. 4. 2020

Nová možnost podpory výzkumu spojeného se zmírněním negativních celospolečenských dopadů souvisejících s pandemií COVID-19

Technologická agentura ČR (TA ČR) připravuje 4. veřejnou soutěž Programu ÉTA, která bude zaměřena na zmírnění negativních celospolečenských dopadů a využívání nových příležitostí v reakci na řešení důsledků krize spojené s pandemií COVID-19, a to zejména v oblasti sociální, vzdělávací, ekonomické a kulturní.

20. 4. 2020

Spojujeme Česko. Začala sériová výroba masek s nejvyšším stupněm ochrany

Víc než třicet českých firem se za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu spojilo a tento týden tak začala sériová výroba ochranných masek. V úzké spolupráci s průmyslovými experty je nyní možné masku RP95-M, která poskytuje nejvyšší míru ochrany na úrovni FFP3, vyrábět v počtu až deseti tisíc kusů denně.

17. 4. 2020

CoVpoint spojuje Česko. Informační systém CzechInvestu a MPO obsahuje už víc než 1 400 položek pomoci v kontextu s pandemií koronaviru

V reakci na pandemii koronaviru koncem března operativně vznikla aplikace pro propojování nabídky a poptávky dostupná na adrese www.covpoint.org. Zapojit se do stále se rozvíjejícího informačního systému může stát, samospráva, akademická půda, soukromé subjekty, neziskové organizace i komunity. Díky CoVpointu ve správě CzechInvestu a Ministerstva průmyslu a obchodu, který obsahuje už víc než 1 400 položek, se propojilo na 60 společností, řeší se 12 transferů technologií a Česko se na jednom místě spojuje více než 90 projekty.

15. 4. 2020
...

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme