Co se právě děje v odvětví kultury a kreativního průmyslu?

Přestože je dnešní doba neobyčejně složitá, máme velkou radost z toho, že se doslova stále něco děje. A to i v odvětvích, které byly celou pandemií přímo ovlivněny. Rádi bychom vám tak v dnešním příspěvku odhalili několik novinek ze světa kreativního průmyslu a kulturního dění. Věříme, že stojí za vaši pozornost. O čem je výzva #zakreativnicesko a jak to vypadá s letošním kolem Creative Business Cup 2021?

Více informací

Přestože je dnešní doba neobyčejně složitá, máme velkou radost z toho, že se doslova stále něco děje. A to i v odvětvích, které byly celou pandemií přímo ovlivněny. Rádi bychom vám tak v dnešním příspěvku odhalili několik novinek ze světa kreativního průmyslu a kulturního dění. Věříme, že stojí za vaši pozornost. O čem je výzva #zakreativnicesko a jak to vypadá s letošním kolem Creative Business Cup 2021?

#zakreativnicesko

Kreativní Česko koordinuje výzvu vládě #zakreativnicesko, která má již na 450 signatářů z řad asociací, organizací, jednotlivců i veřejné správy. Jsme rádi, že i řada z vás se k iniciativě přidala a společně komunikujeme silný potenciál kulturního a kreativního sektoru. Snažíme se udržet v Národním plánu obnovy alokaci 8,2 mld. Kč, což jsou zhruba 4,5 % z celkového balíčku evropských peněz. Více o této výzvě najdete na webu #zakreativnicesko. Alokaci v minulých dnech podpořila mj. komise Asociace krajů i podvýbor pro kulturu Poslanecké sněmovny.

Creative Business Cup 2021

Letošní ročník národního kola soutěže Creative Business Cup 2021 se odehraje online ze Zlína, a to 30. března! CzechInvest, jako organizátor soutěže, má vybraných TOP 10 kreativních startupů, které se utkají o postup do mezinárodního finále v Kodani. „Jsme rádi, že na akci s námi spolupracují i mimo jiné Zlínský kreativní klastr či Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně. Pokud se chcete dozvědět více informací o soutěžících a partnerech, sledujte událost na FB“ zve k události Markéta Mentelová.

Strategie kulturních a kreativních odvětví

„Ministerstvo kultury předložilo vládě ke schválení Strategii rozvoje kulturních a kreativních odvětví na roky 2021-2025. Implementace Strategie spolu s naplňováním memoranda o spolupráci Ministerstva kultury a Ministerstva průmyslu a obchodu v této oblasti tak zajistí úspěšný rozvoj kulturních a kreativních odvětví v České republice“, uvádí zpráva MK. Dokument strategie a akční plán najdete zde.

Zdroj: KreativníČesko.cz

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme