Havlíček převezme resort dopravy

Vicepremiér Karel Havlíček se v pátek ujme ministerstva dopravy, nadále ale bude řídit i resort průmyslu a obchodu. Premiér Andrej Babiš mluví o trvalém řešení a budoucím spojení obou úřadů. Navíc by podle něj nemuselo zůstat jen u jedné takové fúze. Předraženou zakázku na informační systém pro elektronické dálniční známky, která připravila o post ministra dopravy Vladimíra Kremlíka, by podle Babiše bylo nejlepší zrušit a udělat znovu, jednodušeji a laciněji.

Více informací

Vicepremiér Karel Havlíček se v pátek ujme ministerstva dopravy, nadále ale bude řídit i resort průmyslu a obchodu. Premiér Andrej Babiš mluví o trvalém řešení a budoucím spojení obou úřadů. Navíc by podle něj nemuselo zůstat jen u jedné takové fúze. Předraženou zakázku na informační systém pro elektronické dálniční známky, která připravila o post ministra dopravy Vladimíra Kremlíka, by podle Babiše bylo nejlepší zrušit a udělat znovu, jednodušeji a laciněji.

Tento úkol už od něj dostal ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček. Ten je podle deníku Právo s tím, že bude šéfovat nejen ministerstvu průmyslu a obchodu, ale i dopravě, nejen srozuměn, ale plně to podporuje. Jak potvrdil, sám se na tom s Babišem ještě před odvoláním Kremlíka shodl. Stejně tak podporuje premiérův záměr oba resorty spojit, aby vzniklo ministerstvo hospodářství. Komunisté, kteří tolerují kabinet, ani vládní ČSSD však nechtějí, aby Havlíček vedl oba resorty až do příštích voleb.

Zdroj: MPO

 

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme