HAVLÍČEK: Vítězem 5G aukce jsou spotřebitelé a průmysl

Je za námi 5G aukce. Covidu navzdory se po letech marných pokusů podařilo úspěšně dokončit tendr na mobilní operátory, který nejenže přinese do státního rozpočtu 5,6 miliardy, ale dává šanci na snížení ceny za data pro spotřebitele. Důležité je i to, že můžeme začít budovat infrastrukturu 5G, což je zásadní zpráva pro průmysl, dopravu nebo zdravotnictví. Řadíme se tím k nejvyspělejším zemím světa.

Více informací

Je za námi 5G aukce. Covidu navzdory se po letech marných pokusů podařilo úspěšně dokončit tendr na mobilní operátory, který nejenže přinese do státního rozpočtu 5,6 miliardy, ale dává šanci na snížení ceny za data pro spotřebitele. Důležité je i to, že můžeme začít budovat infrastrukturu 5G, což je zásadní zpráva pro průmysl, dopravu nebo zdravotnictví. Řadíme se tím k nejvyspělejším zemím světa.

Klíčem k úspěchu se stalo to, že jsme se nebáli změnit parametry aukce a přestali jsme naslouchat těm, kteří chtěli vše vsadit na čtvrtého velkého operátora. Toho nemají ani Spojené státy americké a bylo nabíledni, že do Česka nikdo takový nepřijde, protože se mu to ekonomicky nevyplatí.

Spotřebitelskému a průmyslovému trhu je navíc úplně jedno, jestli zde bude čtvrtý infrastrukturní operátor. Lidé i firmy chtějí nižší ceny a inovativní služby. A toho se dá jednoznačně dosáhnout i dalšími kroky, které byly v této aukci Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) obsaženy.

Celý článek si můžete přečíst zde.

Zdroj: Lidovky.cz

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme