Herní průmysl masivně roste

Asociace českých herních vývojářů zveřejnila studii o stavu českého herního průmyslu. České herní společnosti podle ní loni měly obrat 4,5 miliardy korun, což byl meziroční nárůst o pětinu. Za poslední tři roky se zdvojnásobil. Letos se očekává že padne hranice pěti miliard. V Česku loni přibylo 11 nových studií a fungovalo jich tak už 110. A jejich produkce je velmi rozmanitá. Od akčních her, přes zmíněný Euro Truck až po výtvarně vytříbené Machinarium. Tohoto kdysi nízkonákladového titulu se už celosvětově prodalo přes pět milionů kusů.

Více informací

Asociace českých herních vývojářů zveřejnila studii o stavu českého herního průmyslu. České herní společnosti podle ní loni měly obrat 4,5 miliardy korun, což byl meziroční nárůst o pětinu. Za poslední tři roky se zdvojnásobil. Letos se očekává že padne hranice pěti miliard. V Česku loni přibylo 11 nových studií a fungovalo jich tak už 110. A jejich produkce je velmi rozmanitá. Od akčních her, přes zmíněný Euro Truck až po výtvarně vytříbené Machinarium. Tohoto kdysi nízkonákladového titulu se už celosvětově prodalo přes pět milionů kusů.

V České republice aktuálně působí 110 firem, které se zabývají vyvíjením her. Produkce podle asociace násobně převyšuje obrat té filmové a televizní v tuzemsku. Složitější to je nicméně s náborem pracovních sil. Údaje byly sbírány od února do dubna, můžou být nakonec ještě větší, protože prodeji počítačových her se podle předsedy asociace Pavla Baráka v době koronavirové epidemie dařilo. Poptávka připomínala předvánoční období.

Více k přečtení například v Hospodářských novinách.

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme