Kulturnímu a kreativnímu průmyslu pomůže nový dotační program

láda schválila záměr na speciální dotační program pro kulturní a kreativní průmysl (KKP). Připravilo ho ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s ministerstvem kultury (MK). Má za cíl zmírnit negativní dopady koronaviru na podnikatele v oblasti kulturního a kreativního průmyslu v České republice. Přispět má rovněž ke stabilizaci tohoto sektoru, vytvořit nové modely partnerských spoluprací a podpořit rozvoj kreativní ekonomiky.

Více informací

láda schválila záměr na speciální dotační program pro kulturní a kreativní průmysl (KKP). Připravilo ho ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) ve spolupráci s ministerstvem kultury (MK). Má za cíl zmírnit negativní dopady koronaviru na podnikatele v oblasti kulturního a kreativního průmyslu v České republice. Přispět má rovněž ke stabilizaci tohoto sektoru, vytvořit nové modely partnerských spoluprací a podpořit rozvoj kreativní ekonomiky.

Podstatou programu je podpora malých klubů, festivalů, divadel bez podpory a podobně. Pomoc má být dvojího druhu: přímé peníze a kreativní vouchery. Znění programu by měla vláda projednat v brzké době. Výzva na tento dotační program by mohla být vyhlášena ještě v průběhu července.

O finanční podporu budou nově moci žádat podnikatelské subjekty, které jako hlavní činnost pořádají či zajišťují hudební, hudebně dramatické a divadelní projekty. Určena je také pro prodejce vstupenek na akce kulturní služby veřejnosti, technické firmy a podnikatelské subjekty, které kulturní akce pro veřejnost zajišťují, říká Robin Čumpelík, koordinátor Inovační strategie České republiky.

Přečtěte si celý článek.

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme