Ministr průmyslu a obchodu navštívil královehradeckou zkušebnu leteckých motorů

Ministr Karel Havlíček aktuálně navštívil zkušebnu leteckých motorů v Hradci Králové. Unikátní zařízení patří mezi nejmodernější na světě a jeho provoz byl zahájen teprve letos v červnu.

Více informací

Ministr Karel Havlíček aktuálně navštívil zkušebnu leteckých motorů v Hradci Králové. Unikátní zařízení patří mezi nejmodernější na světě a jeho provoz byl zahájen teprve letos v červnu.

V současné době se zde testuje turbovrtulový motor GE Catalyst. Zároveň se v Hradci Králové již pracuje na výstavbě další moderní zkušebny. „Zkušebny v Hradci Králové jsou vzorem, jak by to mělo vypadat. Jde o nejmodernější zařízení na světě pro turbovrtulové motory, která propojují výuku a výzkum na univerzitách s vývojem a výrobou v průmyslových podnicích,“ dodává k celé věci sám Karel Havlíček.

„V Hradci Králové tak ukazují cestu, jak se ČR může zařadit mezi inovační lídry Evropy a přispět k transformaci na ekonomiku s vysokým podílem přidané hodnoty. Jinými slovy, dokazuje to, že Česká republika se stává zemí pro budoucnost.“

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme