Náměstek pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu Pavel Doleček zahájil v Praze CZEDUCON

Náměstek pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu Pavel Doleček zahájil v Praze CZEDUCON - Fórum mezinárodního vysokoškolského vzdělávání. CZEDUCON je největší konferencí o mezinárodním vysokoškolském vzdělávání v České republice, kterou pod záštitou MŠMT organizuje Dům zahraniční spolupráce. Jedná se o druhý ročník akce, který se ve dnech 6.–7. listopadu koná v kongresovém centru O2 Universum.

Více informací

Náměstek pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu Pavel Doleček zahájil v Praze CZEDUCON – Fórum mezinárodního vysokoškolského vzdělávání. CZEDUCON je největší konferencí o mezinárodním vysokoškolském vzdělávání v České republice, kterou pod záštitou MŠMT organizuje Dům zahraniční spolupráce. Jedná se o druhý ročník akce, který se ve dnech 6.–7. listopadu koná v kongresovém centru O2 Universum.

Náměstek Doleček přivítal účastníky fóra a uvedl, že navázáním na úspěšný první ročník se zakládá důležitá tradice. Zdůraznil, že rozvoj mezinárodního vzdělávání je pro ministerstvo priorita a ocenil dobrou spolupráci s Domem zahraničních spolupráce.

„Ministerstvo podporuje internacionalizaci v oblasti legislativní, finanční a koncepční“, uvedl náměstek během svého projevu a dodal, že dobře fungujícím nástrojem je například program Režim student, který zahraničním studentům usnadňuje vízovou proceduru.

Na konferenci rovněž vystoupila prezidentka Evropské asociace mezinárodního vzdělávání Sabine Pendl a prezident Asociace pro akademickou spolupráci Ulrich Grothus v panelu, během kterého se diskutovala budoucnost mezinárodního vzdělávání a aktuální trendy.

Panelisté se mimo jiné shodli na nutnosti rozvíjení internacionalizace doma. Díky tomuto přístupu získají studenti, kteří nemohou z různých důvodů do zahraničí vyjet, mezinárodní zkušenost přímo na domácí škole. Získají ji díky studiu předmětů v cizím jazyce, které vyučují zahraniční pedagogové, či díky intenzivnímu zapojení zahraničních studentů do studentské komunity.

Zdroj: MŠMT

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme