Národní muzeum představuje výstavu Děkujeme technikům

Národní technické muzeum se oficiálně otevírá v úterý 19. května 2020. Jeho provoz je přizpůsoben aktuální situaci a v současnosti zde najdete celkem 9 expozic a 6 výstav v rámci zlevněného vstupného. Nejzásadnější je pak zřejmě výstava se symbolickým názvem Děkujeme technikům, která je poděkováním za reakci na pandemii.

Více informací

Národní technické muzeum se oficiálně otevírá v úterý 19. května 2020. Jeho provoz je přizpůsoben aktuální situaci a v současnosti zde najdete celkem 9 expozic a 6 výstav v rámci zlevněného vstupného. Nejzásadnější je pak zřejmě výstava se symbolickým názvem Děkujeme technikům, která je poděkováním za reakci na pandemii.

K vidění jsou zde ventilátor, masky, respirátory a další ochranné pomůcky, které vyvinuly týmy vědců a techniků na ČVUT v Praze a Technické univerzitě v Liberci a které zachraňují životy u nás i ve světě.

Výstava „Děkujeme českým technikům“ je umístěna ve vstupním sále muzea a koná se od 19.5. do 30.9. 2020.

Generální ředitel NTM Karel Ksandr uvedl: „Národní technické muzeum otevíráme společně s malou výstavou, která představuje ochranné pomůcky vzniklé na ČVUT v Praze a Technické univerzitě v Liberci. Chceme takto vzdát holt českým technikům, kteří pokračují v tradici započaté např. Františkem Křižíkem, jenž se stal symbolem výstavy, a kteří s nesmírnou rychlostí a umem reagovali spolu s českými výrobci na nebývalou kritickou situaci. Vážíme si toho, že můžeme návštěvníkům představit prototyp ventilátoru CoroVent, respirátory CIIRC RP95 či ochranné pomůcky s nanovlákny, které se stanou součástí sbírek muzea.“

Budova Národního technického muzea na Letné se otevře pro návštěvníky v úterý 19. května 2020. Vstupenku bude možné zakoupit na pokladně a zaplatit jak bezkontaktně, tak v hotovosti. Muzeum je otevřeno v běžné otevírací době: úterý až neděle a státní svátky od 9.00 do 18.00. Do 30. 6. 2020 platí mimořádné zlevněné vstupné: plné 200 Kč, snížené 100 Kč, rodinné 370 Kč.

Více informací najdete v článku na Nové večerní Praze,

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme