Novinky

Všechny novinky
Ochrana duševního vlastnictví
Financování a hodnocení výzkumu a vývoje
Polytechnické vzdělávání
Chytré investice
Digitalizace
Národní start-up a spin-off prostředí
Chytrý marketing
Inovační a výzkumná centra
Mobilita a stavební prostředí

Listopadové vydání newsletteru Průmyslová práva v praxi

Chráníte svá průmyslová práva efektivně? Zajímá vás, jak uspět na světových trzích s patentovou ochranou? Chcete se seznámit se zkušenostmi českých patentujících společností? Pokud jste na tyto otázky odpověděli ano, přesně pro vás je určen newsletter Ministerstva průmyslu a obchodu. Listopadové vydání Průmyslových práv v praxi právě vyšlo.

30. 11. 2020

Ocenění Česká hlava letos získal imunolog Václav Hořejší i společnost VÚTS

Nejvyšší ocenění pro vědce v České republice získal za letošní rok imunolog Václav Hořejší, vědci z Akademie věd nebo společnost VÚTS. Ocenění Česká hlava se udílelo již podevatenácté. Slavnostní předávání v Národním muzeu se neslo v duchu Inovační strategie ČR a motta Czech Republic: The Country for the Future.

30. 11. 2020

Pojízdná učebna techniky se znovu vydá na cestu po ČR

Po druhé zastávce ve Zlínském kraji v pátek 9. října, konkrétně na základní škole (ZŠ) ve Velkých Karlovicích, musela být dočasně přerušena cesta pojízdné učebny techniky po České republice. A to kvůli pandemii koronaviru. Nyní se Tour for the Future obnoví - harmonogram najdete níže. V přestavěném kamionu na pojízdnou učebnu techniky se žáci 8. a 9. tříd dozvídají podrobnosti o technice, kterou si mohou vyzkoušet v praxi. Kromě Velkých Karlovic zatím pojízdnou učebnu techniky využili žáci a učitelé v Bílovicích.

30. 11. 2020

API spustila příjem žádostí o dotace na zkvalitnění služeb inovační infrastruktury

Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) dnes zahájila příjem žádostí o dotace v poslední výzvě programu podpory „Služby infrastruktury“. O dotace na zkvalitnění služeb podpůrné výzkumné a inovační infrastruktury mohou žádat malé, střední i velké podniky. Celkem je pro ně připraveno 350 milionů korun. Výzvu vyhlásilo 15. října 2020 Ministerstvo průmyslu a obchodu, které je řídicím orgánem OP PIK. Žádosti bude API přijímat do 1. dubna 2021. 

30. 11. 2020

Česká hlava letos ocení i vědce, kteří pomohli v boji proti koronaviru

Nejvyšší ocenění, jaké mohou vědci v České republice získat. V neděli 29. listopadu 2020 se ve dvoraně Národního muzea uskuteční slavnostní vyhlášení 19. ročníku soutěže pro nejlepší české vědce Česká hlava. Nově budou rovněž udělena dvě speciální ocenění pro vědce, kteří výrazně pomohli v boji s pandemií nemoci COVID – 19.

28. 11. 2020

Čeští výzkumníci připravují světově unikátní mikroskop

Pod názvem LiteScope se skrývá speciální typ mikroskopu pocházející z Česka. Světové vědecké laboratoře o nynější verzi mají již několik let velký zájem. Dokáže totiž velice jednoduchým způsobem rozšířit možnosti elektronových mikroskopů. Brněnská společnost NenoVision nyní vyvíjí zcela nové funkce, které dosud žádní vývojáři nedokázali implementovat. Jsou jimi nové způsoby měření, speciálně upravený software a špičkové výsledné analýzy. Oproti současnému stavu bude LiteScope nabízet širší využití včetně nejmodernějších metod zpracování obrazu a zobrazování. Na celosvětovém trhu obdobné příslušenství neexistuje.

26. 11. 2020

Kybernetická bezpečnost sítí nové generace je pro stát prioritou

Odborná diskuse o kybernetické bezpečnosti sítí 5G. To byl cíl semináře, který pod hlavičkou 5G Aliance uspořádalo Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO). Na akci, které se zúčastnili zástupci státní správy, akademické sféry i soukromého sektoru, mimo jiné zaznělo, že kybernetická bezpečnost sítí nové generace je pro stát naprostou prioritou.

25. 11. 2020

Nadějné české startupy se představí v soutěži CzechInvest Startup Challenge 2020

Komunikační platforma, online stavební deník, chytrý stroj na plení nebo aplikace na čtení povídek. To jsou některé z produktů, které se představí v soutěži CzechInvest Startup Challenge 2020, kterou už podruhé organizuje agentura CzechInvest. Deset nadějných českých startupů, které dennodenně čelí výzvám byznysového světa, se utká o titul nastupující startupové hvězdy. Nejrůznější zástupci investorů, startupů, korporátů, médií, inovačních infrastruktur, státní správy ale i široké veřejnosti se potkají online 3. prosince 2020. Přímý přenos bude možný sledovat na Facebooku, Českých novinách nebo idnes.cz.

25. 11. 2020

Firmy mohou začít žádat o dotace na projekty ke snížení energetické náročnosti provozu

Agentura pro podnikání a inovace (API), zprostředkující subjekt Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) spustila v úterý 24. listopadu 2020 příjem žádostí o dotace v jedné z posledních výzev programu podpory „Úspory energie“. O dotace na podporu snížení energetické náročnosti provozu mohou žádat malé, střední i velké podniky. Celkem je pro ně připravena 1 miliarda korun. Výzvu vyhlásilo 24. listopadu 2020 Ministerstvo průmyslu a obchodu, které je řídicím orgánem OP PIK. Žádosti bude API přijímat do 30. dubna 2021.

25. 11. 2020
...

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme