Novinky

Všechny novinky
Chytré investice
Ochrana duševního vlastnictví
Chytrý marketing
Digitalizace
Národní start-up a spin-off prostředí
Polytechnické vzdělávání
Financování a hodnocení výzkumu a vývoje
Inovační a výzkumná centra
Mobilita a stavební prostředí

MPO navýšilo rozpočet programu TREND. Podpoří tak více výzkumných projektů

Ministerstvo průmyslu a obchodu navýšilo alokaci třetí veřejné soutěže programu TREND, kterou vyhlásilo ve spolupráci s Technologickou agenturou ČR. Díky tomu budou podpořeny kvalitní projekty částkou 3 mld. Kč namísto původně plánované 1 mld. Kč.

26. 2. 2021

Češi vyvinuli nový typ motoru pro cvičné akrobatické letouny

Na evropském trhu unikátní technické řešení zvolili čeští výzkumníci ve vývoji nového modelu motoru H75-A pro rostoucí segment cvičných letounů schopných akrobatického provozu. Vývojáři se zaměřili na přeměnu současného leteckého motoru série H-series do náročných aplikací akrobatických cvičných letounů. Jejich model zachovává co největší shodu mezi akrobatickým a standardním motorem. Díky nastávající generační obměně letounů má tento produkt velký potenciál uspět na trhu. Motor zaznamenal svoji premiéru při prvním letu v prosinci loňského roku na letounu DART-550, který vyvíjí rakouská společnost Diamond Aircraft. Na jeho vývoji spolupracovaly společnost GE Aviation Czech s.r.o. a Výzkumný a zkušební letecký ústav, a.s. Technologická agentura České republiky (TA ČR) projekt podpořila částkou téměř 15 milionů korun z Programu EPSILON.

26. 2. 2021

Online seminář: Finanční podpora při získávání průmyslových práv

Úřad průmyslového vlastnictví pořádá pro zájemce z řad zejména malých a středních podniků online seminář "Finanční podpora při získávání průmyslových práv".

24. 2. 2021

Co se právě děje v odvětví kultury a kreativního průmyslu?

Přestože je dnešní doba neobyčejně složitá, máme velkou radost z toho, že se doslova stále něco děje. A to i v odvětvích, které byly celou pandemií přímo ovlivněny. Rádi bychom vám tak v dnešním příspěvku odhalili několik novinek ze světa kreativního průmyslu a kulturního dění. Věříme, že stojí za vaši pozornost. O čem je výzva #zakreativnicesko a jak to vypadá s letošním kolem Creative Business Cup 2021?

24. 2. 2021

Přihlášky pro granty na ochranu duševního vlastnictví lze podávat od 1. března.

V roce 2021 bude EUIPO implementovat fond Evropské komise COSME FUND pro malé a střední podniky pro obnovu ekonomiky po pandemii COVID-19.

19. 2. 2021

Vysílání ze série Roadshow: Digitalizace MSP 2021 pokračují

Zveme Vás ke sledování nové série workshopů s tématy Průmyslu 4.0, kterou jsme loni zahájili společně se státní Agenturou pro podporu podnikání a investic CzechInvest.

18. 2. 2021

O platební terminál zdarma lze žádat do konce března

4 500 terminálů bezplatně. Aktuální stav projektu „Česko platí kartou“, díky kterému mohou firmy a osoby samostatně výdělečně činné, tedy i drobní podnikatelé, tento způsob bezkontaktní platby využívat zdarma. O nabídku je zájem i přes pandemii koronaviru, prodloužila se proto do konce března a řeší se další pokračování. 

17. 2. 2021

Nový průvodce ÚNMZ má pomoct v boji s pandemií, k dispozici je zdarma

Úřad pro technickou normalizaci, metrologii a státní zkušebnictví (ÚNMZ), který spadá do resortu Ministerstva průmyslu a obchodu, vydává Průvodce základy regulace osobních ochranných prostředků a zdravotnických prostředků. Chce zvýšit povědomí o správném uvádění výrobků na trh.

16. 2. 2021

Průlomový software pomůže těhotným ženám a matkám po porodu překonat stres

Předčasný porod, problémy s navazováním citové vazby s dítětem nebo neschopnost péče o další členy rodiny. To vše může přivodit psychosociální stres způsobený přerušením dřívějších společenských vazeb v důsledku těhotenství. Výzkumníci z Národního ústavu duševního zdraví (NÚDZ) proto pracují na unikátním softwaru, který těhotným ženám a začínajícím maminkám pomůže s jeho odbouráním. Projekt „Na samotu nejsi sama” podpořila Technologická agentura České republiky (TA ČR) částkou více než 2,5 milionu korun z Programu ÉTA.

12. 2. 2021
...

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme