Novinky

Všechny novinky
Chytré investice
Financování a hodnocení výzkumu a vývoje
Národní start-up a spin-off prostředí
Digitalizace
Ochrana duševního vlastnictví
Chytrý marketing
Mobilita a stavební prostředí
Inovační a výzkumná centra
Polytechnické vzdělávání

E-MEET EXPORT 2020 – Konzultace se zahraničními kancelářemi CzechTrade

Každoročně se v tomto období konají konzultace s ekonomickými diplomaty a vedoucími zahraničních kanceláří CzechTrade. V letošním roce ale z důvodu celosvětové pandemie není možné tuto akci zorganizovat v její tradiční prezenční podobě.

27. 5. 2020

Přehled finančních nástrojů pro inovační projekty související s pandemií COVID-19

Současná situace se nějakým způsobem dotkla nás všech. Mimo jiné ale dala vzniknout také celé řadě zajímavých iniciativ a projektů, které příkladem ukázaly, že se jako národ dokážeme spojit a pomoci dobré věci. A něco takového samozřejmě nemohlo zůstat bez odezvy. Níže najdete stručný přehled finančních a dotačních nástrojů, které mohou čerpat inovativní, technologické nebo spin-off projekty, které se zaměřují na řešení problematiky v souvislosti s koronavirem.

27. 5. 2020

Bezpečný a bezkontaktní výdej léků nově ve smartboxech

České lékárny přijaly vzhledem k aktuální situaci spojené s šířením koronaviru nezbytná zpřísněná hygienická opatření. Nápad na bezpečné nakupování vznikl hned v prvních týdnech nouzového stavu s cílem pomoci vytvořit kritickou infrastrukturu pro distribuci zdravotnického materiálu i bezpečné předání nákupu. Výsledkem jsou smartboxy pro bezpečný a bezkontaktní výdej léků s následným propojením na síť lékáren, kde nyní mohou první zákazníci přebírat svůj nákup.

27. 5. 2020

ČSÚ zveřejnil nová data v oblasti statistik vědy, technologií a inovací

Český statistický úřad tento týden zveřejnil v oblasti statistik vědy, technologií a inovací následující data

23. 5. 2020

Služby exportérům v hodnotě více než 12,5 milionů korun poskytl během pandemie koronaviru CzechTrade

Servis v hodnotě více než 12,5 milionů korun poskytla agentura CzechTrade tuzemským firmám během pandemie koronaviru. Bezplatných cca 750 individuálních exportních služeb využilo na 350 malých a středních podniků. CzechTrade zavedl dočasný servis zdarma po konzultaci s Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO) na pomoc exportérům krátce po vyhlášení nouzového stavu. Podnikatele podpořil také vzdělávacími akcemi on-line a vyřizováním dotazů v Klientském centru. To vše s cílem tuzemským exportním společnostem co nejvíce usnadnit podnikání, a to i s využitím moderních informačních a komunikačních technologií.

22. 5. 2020

Aktualizovaný seznam českých výrobců ochranných prostředků je nyní dostupný online

Ve druhé polovině dubna jsme uveřejnili seznam českých výrobců ochranných prostředků, kteří pomáhají v boji proti koronaviru a kteří mají potřebné certifikáty. Vzhledem k nebývalému zájmu a měnící se situaci, jsme se nyní rozhodli tento seznam nasdílet online včetně kontaktních informací na jednotlivé firmy a průběžně ho aktualizovat na webových stránkách platformy Spojujeme Česko.

22. 5. 2020

Expanzi do zahraničí plánuje téměř 80 procent českých startupů

S postupující globalizací roste přirozeně počet startupů, které uvažují o zahraniční expanzi. Pomáhá tomu stále větší míra digitalizace, automatizace a provázanosti jednotlivých ekonomik. Pouhých 22 procent českých startupů o takové expanzi (prozatím) neuvažuje. Vyplývá to z odpovědí 150 startupistů, kteří přispěli ke vzniku komplexní studie Startup Report 2019/2020. Obdobný trend vykazují i statistiky CzechInvestu, který se podpoře startupů věnuje od roku 2011. „Přes 70 procent startupů, které jsme v rámci našich programů podpořili, s námi zároveň vycestovalo do zahraničí,“ říká ředitelka Divize startupů a inovativních MSP CzechInvestu Markéta Přenosilová.

21. 5. 2020

Digitální karta Covid-19 chystá pilotní projekt pro pendelery a turisty

Čeští vývojáři pracují na největším projektu svého druhu v Evropě, který sdílí ověřené informace občanům přímo do mobilního telefonu, a to zdarma. Tento postup se dá přirovnat k virtuálnímu letáku, který neustále ověřuje informace.

20. 5. 2020

Národní muzeum představuje výstavu Děkujeme technikům

Národní technické muzeum se oficiálně otevírá v úterý 19. května 2020. Jeho provoz je přizpůsoben aktuální situaci a v současnosti zde najdete celkem 9 expozic a 6 výstav v rámci zlevněného vstupného. Nejzásadnější je pak zřejmě výstava se symbolickým názvem Děkujeme technikům, která je poděkováním za reakci na pandemii.

20. 5. 2020
...

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme