Novinky

Všechny novinky
Digitalizace
Chytré investice
Chytrý marketing
Inovační a výzkumná centra
Ochrana duševního vlastnictví
Financování a hodnocení výzkumu a vývoje
Polytechnické vzdělávání
Národní start-up a spin-off prostředí
Mobilita a stavební prostředí

Ministerstvo spustilo nový web ke COVID-19. Pomůže i aplikace

Ministerstvo zdravotnictví (MZ ČR) spouští nové webové stránky ke koronaviru. MZ ČR navíc ve spolupráci s Ministerstvem průmyslu a obchodu a Úřadem vlády připravilo speciální využití aplikace s názvem ´MZČR COVID-19 Info´ pro varování a poskytování průběžných informací o nebezpečné pandemii.

13. 3. 2020

Češi rozšíří analýzu signálů akustické emise do netradičních oblastí

Výzkumníci z Univerzity Palackého v Olomouci a Zemědělského družstva Rpety pracují na projektu, který se zaměřuje na využití akustických emisí při zjišťování poruch materiálu. Tato technologie umožní zjistit sebemenší poškození či podpovrchové trhliny šetrným, neinvazivním způsobem i u těch nejslabších materiálů. Odborníci se zaměřili na nanokompozitní i nanostrukturované materiály, tenké vrstvy a mikro-objekty. Projekt je financován Technologickou agenturou České republiky z Programu EPSILON a jeho dokončení je plánované na rok 2021.

13. 3. 2020

Svět nás začíná vnímat jako inovativní zemi, která v budoucnu nebude levná, zato hodně kvalitní

Když se před nedávnem nejen v podnikatelských kruzích šuškalo o tom, že novým ministrem průmyslu a obchodu by mohl konečně být člověk z praxe, navíc osvícený vizionář, mnoho lidí tomu nevěřilo. Dnes je to realita a hříčkou osudu nebo spíše neuvěřitelnou politickou rošádou, za kterou by se nemusel stydět ani ostřílený hráč šachu, zastává funkci ministra na dvou ministerstvech a funkci vicepremiéra České republiky Karel Havlíček.

13. 3. 2020

Výzkum mobilních robotů nám vystačí na několik lidských životů

Na vítězi letošního ročníku soutěže IT SPY o nejlepší IT diplomovou práci na českých a slovenských univerzitách se sedmnáctičlenná porota shodla téměř jednomyslně. S jejím autorem, Janem Bayerem z Fakulty elektrotechnické ČVUT, jsme zavítali do světa umělé inteligence, neboť v něm je tvůrce softwaru pro autonomního robota záchranáře již několik let jako doma.

11. 3. 2020

Brno asi nestihne čerpat 200 milionů na vznik Kreativního centra

Brno nejspíš nestihne podat žádost o získání dotace 200 milionů korun na vybudování Kreativního centra, které má pro setkávání umělců vzniknout za stovky milionů v bývalé káznici v ulici Cejl. Termín pro podání uplyne 30. dubna, ale není dořešené vydání územního rozhodnutí, což je jedna ze základních podmínek žádosti, řekl dnes ČTK radní Brna pro kulturu Marek Fišer (Piráti). Město podle něj jedná o možnosti individuální výzvy nebo o podání žádosti do podobného programu v příštím roce.

11. 3. 2020

Stát připraví program geologického průzkumu surovin pro high-tech

Stát připraví do konce příštího roku program geologického průzkumu s názvem Bez nerostů nevyrostu zaměřený na nerostné suroviny využívané v nových moderních high-tech odvětvích. Vyplývá to z podkladů pro doplnění Surovinové politiky ČR v oblasti nerostných surovin, kterou dnes schválila vláda. Informoval o tom tiskový odbor vlády.

10. 3. 2020

ČMZRB spouští Úvěr COVID – bezúročné financování pro podnikatele zasažené infekcí koronaviru

Dnes byl na jednání vlády schválen národní program Úvěr COVID. Cílem společného programu Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) a Ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) je usnadnit přístup malým a středním podnikatelům k provoznímu financování, jejichž ekonomické aktivity jsou omezeny v důsledku výskytu koronavirové infekce a souvisejících preventivních opatření.

9. 3. 2020

Unipetrol postaví u Litvínova jednotku na zpracování plastů

Unipetrol postaví ve svém závodě u Litvínova na Mostecku pyrolýzní jednotku na zpracování odpadních plastů. Náklady na výzkumný projekt činí téměř 72 milionů korun. ČTK o tom dnes informoval mluvčí společnosti Pavel Kaidl.

9. 3. 2020

Podpora pro podnikatele v souvislosti s koronavirem

Půl miliardy korun by mohla být celková finanční podpora pro podnikatele v souvislosti s koronavirem. Případně bychom ji - MPO ve spolupráci s ČMZRB - navýšili až na jednu miliardu. Zvažujeme také bezúročné půjčky s ročním odkladem, kromě toho chystáme záruky nebo přímé dotace. Týkat by se mohly například podniků, které kvůli nákaze přišly o obchodní zakázky v Itálii nebo v Číně, také dopravců kvůli poklesu přeprav, nebo podnikatelů, kteří doplatili na zrušení veletrhů. Půjde o statisíce nebo i miliony korun pro jeden subjekt.

7. 3. 2020
...

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme