Start-upová zóna na Mezinárodním průmyslovém veletrhu 2019

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejdůležitějším průmyslovým veletrhem ve střední Evropě. Letos na něm vůbec poprvé v historii vyroste také národní expozice The Country For The Future, na které se představí celkem 13 státních institucí. Chybět nebude ani speciální zóna pro technologické start-upy nebo semináře na aktuální témata.

Více informací

Mezinárodní strojírenský veletrh je nejdůležitějším průmyslovým veletrhem ve střední Evropě. Letos na něm vůbec poprvé v historii vyroste také národní expozice The Country For The Future, na které se představí celkem 13 státních institucí. Chybět nebude ani speciální zóna pro technologické start-upy nebo semináře na aktuální témata.

A které start-upy se v Pavilonu Z na Veletrzích Brno mezi 7. a 11. říjnem představí? Připravili jsme pro vás jejich krátké profily.

Hardwario

Věříme, že všechno se točí kolem internetu věcí (IoT). Naším cílem je přinést výhody této špičkové technologie společnostem a jednotlivcům po celém světě a ukázat jim, že doručit inovaci průmyslu 4.0 jde v řádu dnů. Naše zařízení IoT pomáhají našim klientům v průmyslu, bezpečnosti, zemědělství, vzdělávání a každodenním životě. Vyvíjíme IoT zařízení, aby vyhovovala vašim potřebám a přizpůsobujeme vše od technického řešení až po váš vlastní produktový obal. Připravte se propojit svůj svět.

M2M Communication Holding

M2M Communication Holding (M2MC) působí v Evropě a USA a je průkopníkem ve vývoji řešení pro LowPower sítě páté generace 5G – NB-IoT. Ty umožňují provoz zařízení s nízkými náklady na komunikaci (do 200 Kč za rok) po dobu několika let (typicky 5 – 10) bez nutnosti dobíjet baterii ve venkovním, ale i vnitřním prostředí – indoor a deep indoor. Vyvíjí unikátní platformu miotiq.com sloužící k nejefektivnější správě NB-IoT zařízení a propojení komunikace z nich na aplikace zákazníků přes standardní API. Pro urychlení vývoje NB-IoT zařízení vyvinula také prototypovací kit PGBoard, založený na mikrokontroleru STM32 a osazeném základními čidly s možností připojení externích přes sériové, digitální a analogové rozhraní. Vývojáři tak mohou zkrátit dobu vývoje z měsíců na týdny.

PET MAT

PET-MAT je nevládní organizace a výzkumná skupina na FA ČVUT v Praze, která zkoumá využití recyklovaného PET v architektuře. PETMAT se zaměřuje na pilotní projekty v oblasti metod recyklace plastů pomocí 3D tisku, zvyšování povědomí veřejnosti a vytváření uměleckých děl v rámci výuky designu. Skupina zahájila svoji činnost vývojem láhve na cihly s názvem „PET (b) rick“, která se vyrábí průmyslovým způsobem vyfukování plastů.

Pikto Digital

Pikto Digital je česká společnost, která v oblasti textilního průmyslu dodává ekologická řešení pro digitální tisk z jednoho na druhého.

Naše výhody:

 • Nulová spotřeba vody a znečištění (napařování a praní není třeba)
 • O 40% méně plýtvané energií (infračervené trubice, vlastní rekuperační jednotka)
 • Použitelné na všechny typy tkanin (bavlna, hedvábí, polyamid, polyester, směsi atd.)
 • All-in-one řešení: předúprava, tisk, fixace, následné zpracování (volitelné)
 • Otevřené řešení: lze přizpůsobit jakémukoli pigmentovému inkoustu a chemikáliím
 • Rychlý a nákladově efektivní proces (ve srovnání s tradičním tiskem založeným na vodě)
 • Uživatelsky přívětivý sofistikovaný software
 • Vysoká stálost barev
 • Snadný tisk na řez
 • Plně automatizovaný výrobní proces
 • Provozovatelný jednou osobou

Naše řešení pro digitální tisk šetří 65 0000 litrů vody, 700 000 Kilowatthodin a 7 tun chemikálií na 1 milion čtverečních metrů potištěné textilie!

Precismo

Precismo s.r.o. je jedním z předních světových lídrů v oblasti 3D skenovací technologie. Vyvinuli jsme jedinečnou skenovací technologii, která kombinuje nejmodernější technologii a vytváří nekompromisní skenovací nástroj. Využití v oblastech:

QA – Kontrola kvality povrchu a mikrostruktur

Díky vlastní unikátní technologii snímání vidíme totiž to, co jiní nevidí. Ať potřebujete kontrolovat mikroskopické struktury na lesklém povrchu, nebo škrábance na laku, či prasklinky a materiálové překlady, jsme schopni Vám dodat řešení na míru.

AI – I umělá inteligence se musí někde učit

Naskenujeme Vaše objekty do 3D čímž vygenerujeme miliony vysoce kvalitních „virtuálních fotografií“. Naše snímací metody jsou tak přesné, že je lze využít k vycvičení Vašich neuronových sítí a AI řešení.

Sensority

PEREX: Průmyslové podniky již zjistili, že nasazení chytrých zařízení jim umožní získávat data, která povedou k optimalizaci jejich procesů. Sensority spolupracuje se zákazníky na tvorbě a vývoji IoT zařízení, která jim umožní získat přesně taková data, jaká potřebují. Česká distribuční společnost používá naše zařízení k měření teplot v lednicích v rozvozových autech, čímž snižuje ztráty na potravinách. Jeden z největších světových výrobců klimatizací využívá našich zařízení pro řízení autonomní dopravy ve výrobě. Významná servisní společnost získává pomocí našeho zařízení data z průmyslových strojů, díky čemuž mohla zvýšit efektivitu údržby. WE MAKE YOUR THINGS TALK.

Virtual Lab

Virtual Lab, s.r.o. díky propojení psychologie a virtuální reality přináší unikátní spektrum služeb převážně pro firemní sektor, sociální služby a školství. Díky vlastní aplikaci Let’s meet VR umožňujeme firmám a školám zlepšovat spolupráci na dálku, zvýšit angažovanost, snížit náklady i stres a také eliminovat ekologickou stopu. Díky virtuální realitě urychlujeme řešení syndromu vyhoření, umožňujeme efektivní trénink komunikačních a prezentačních dovedností, zefektivňujeme adaptační proces či prevenci v rámci úrazů (BOZP). Tvoříme poradenskou síť Virtual Labů v krajských městech ČR. Jsme partery organizacím starajícím se o seniory, kde realizujeme aktivizační terapie. Napříč sektory jsme připraveni naprogramovat jakoukoliv aplikaci pro VR.

VUT Brno

Na FIT probíhá výzkum a vývoj v oblasti spolupráce člověka a robota, na kterém se podílejí zejména studenti doktorského programu. Tento výzkum je zaměřen zejména na efektivitu a bezpečnost blízké spolupráce. Má za cíl umožnit nasazení robotů v malých a středních podnicích, kde současná řešení dostupná na trhu v mnoha ohledech nevyhovují: vyžadují pro uvedení do provozu nebo adaptaci na změnu ve výrobě experta, nedisponují uživatelským rozhraním, nevnímají lidského spolupracovníka, ani pracovní prostor a jeho aktuální stav. Cílem projektu je díky zapojení mladých výzkumníků a využití know-how aplikačního partnera vyvinout software řešící tyto nedostatky. Tento bude k dispozici jako open-source a umožní tak integrátorům vytvořit na jeho základě řešení pro konkrétní průmyslové aplikace.

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme