Statistiky 2019 jsou opět rekordní: Na výzkum a vývoj vynaloženo 112 miliard. Naplňujeme cíle Inovační strategie

Podle aktuálních statistik Českého statistického úřadu (ČSÚ) znamenal rok 2019 znovu historicky nejvyšší výdaje na výzkum a vývoj (VaV) z tuzemských veřejných a soukromých zdrojů. Meziroční nárůst je 9 %. V posledním desetiletí se výdaje na VaV navýšily více než dvojnásobně.

Více informací

Podle aktuálních statistik Českého statistického úřadu (ČSÚ) znamenal rok 2019 znovu historicky nejvyšší výdaje na výzkum a vývoj (VaV) z tuzemských veřejných a soukromých zdrojů. Meziroční nárůst je 9 %. V posledním desetiletí se výdaje na VaV navýšily více než dvojnásobně.

„Na výzkum šlo v loňském roce rekordních téměř 112 mld. korun. Významnou skutečností je zde i dostatečné čerpání rozpočtovaných zdrojů, kdy pokračujeme v trendu snižování tzv. nespotřebovaných výdajů. Na oblast vědy a výzkumu, která zásadně ovlivňuje naši ekonomiku, jde 1,94 % HDP. To je rekordní částka, kterou chceme ještě posílit. V souladu s Inovační strategií směřujeme ke 2,5 % v roce 2025. Tak aby Česká republika skutečně byla zemí pro budoucnost. Pro ČR vyjednáváme zároveň pro další období navýšení evropských zdrojů v rámci Národního plánu obnovy v objemu 12,5 mld. Kč,“  sdělil vicepremiér pro hospodářství Karel Havlíček.

Celý článek najdete zde.

Zdroj: Rada pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI)

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme