Studenti FMV pomáhali jako dobrovolníci v rámci projektu Spojujeme Česko

V letním semestru se studenti FMV zapojili jako dobrovolníci do projektu Spojujeme Česko, jehož smyslem je propojovat stát a firmy (nejen) v době mimořádných opatření.

Více informací

V letním semestru se studenti FMV zapojili jako dobrovolníci do projektu Spojujeme Česko, jehož smyslem je propojovat stát a firmy (nejen) v době mimořádných opatření.

O projektu Spojujeme Česko jsme se dozvěděli z intranetu FMV. V této těžké době můj přítel jako medik pomáhal v nemocnici a já jen seděla doma. Přemýšlela jsem, kde bych mohla pomoci a poté, co přišla nabídka studijním newsletterem, neváhala jsem a chtěla jsem se zapojit,“ říká ke své účasti studentka Monika Peštová. „Uznání tohoto dobrovolnictví jako stáž do studia byl příjemný bonus,“ doplňuje Monika.

V rámci projektu byla vytvořena databáze CoVpoint, na které mohou firmy a stát zveřejňovat nabídky a poptávky. Nabízející si pak vyhledají, kde mohou pomoci, poptávající zase mohou nalézt potřebné pomůcky, vybavení nebo služby.

Krizový manažer a koordinátor projektů Robin Čumpelík k tomu dodává:

„Spolupracujeme s mnoha akademickými institucemi při prosazování technologických i netechnologických inovací. Spolupráce státu a akademického sektoru také byla významným prvkem při krizovém řízení v rámci nouzového stavu. Znovu děkujeme všem, kteří věnovali svou energii a spolupracovali například právě projektu Spojujeme Česko. Portál a rovněž samotnou spolupráci s akademickým sektorem budeme dále intenzivně rozvíjet v rámci inovační strategie, ale nyní také při podpoře kulturně-kreativních průmyslů v České republice.

Více informací se dočtete například na webu FMV.

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme