Tour for the Future pokračuje v Hradci nad Moravicí a Lipníku nad Bečvou

Poslední dvě zastávky v rámci projektu Tour for the Future v roce 2020 se uskutečnily na základní škole v Hradci nad Moravicí a na základní škole Osecká v Lipníku nad Bečvou. Plánované zastavení v Tovačově bylo z důvodů vyhlášení mimořádných vánočních prázdnin, respektive dní boje proti koronaviru, odloženo na leden.

Více informací

Poslední dvě zastávky v rámci projektu Tour for the Future v roce 2020 se uskutečnily na základní škole v Hradci nad Moravicí a na základní škole Osecká v Lipníku nad Bečvou. Plánované zastavení v Tovačově bylo z důvodů vyhlášení mimořádných vánočních prázdnin, respektive dní boje proti koronaviru, odloženo na leden.

Projektové dny, během kterých si žáci základních škol mohou vyzkoušet práci s technikou a moderními technologiemi, lákají stále více i jejich učitele. Nebylo tomu jinak ani v Hradci nad Moravicí a v Lipníku nad Bečvou. Jsme velmi rádi, že se do projektu aktivně zapojují obecní samosprávy či zástupci místních akčních skupin. V Hradci nad Moravicí nás svou přítomností potěšil i pan předseda Národní sítě místních akčních skupin České republiky Jiří Krist. Veliký zájem je i o zapojení do programu 3D tiskárna do školy zdarma, který v rámci našeho projektu Pojízdné učebny propagujeme a díky firmě Prusa Research již bylo či v nejbližších dnech bude odesláno do škol, které se zapojily do našeho projektu, více než 25 3D tiskáren v hodnotě 300 000 Kč. Veliký zájem nejen o technologie, ale i nové dovednosti a vědomosti z této oblasti potvrzuje i fakt, že stávající nabídka 15 volných míst na dílčí program, jak pro učitele, tak zejména pro pedagogy, je vždy v průměrů o 25-30 míst nedostačující.

Toto nás vede k realizaci dalších projektů, kterými budeme chtít uspokojit poptávku po projektových dnech zaměřených na techniku a nové technologie v novém roce 2021.

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme