V Česku se rozbíhá výroba výtěrových tyčinek proti COVID-19

Ve společnosti Isolit-Bravo v Jablonném nad Orlicí se právě rozběhla výroba speciálních výtěrových tyčinek k testování na přítomnost onemocnění COVID-19. Budoucí výroba může počítat až s 10 tisíci kusy týdně. Celý projekt vznikl jako reakce na nedostatek těchto testovacích prostředků během nouzového stavu. Výroba by v budoucnu mohla být navíc ještě vyšší.

Více informací

Ve společnosti Isolit-Bravo v Jablonném nad Orlicí se právě rozběhla výroba speciálních výtěrových tyčinek k testování na přítomnost onemocnění COVID-19. Budoucí výroba může počítat až s 10 tisíci kusy týdně. Celý projekt vznikl jako reakce na nedostatek těchto testovacích prostředků během nouzového stavu. Výroba by v budoucnu mohla být navíc ještě vyšší.

Společnost Společnost Isolit-Bravo, spol. s r.o. je tak na nejlepší cestě stát se jednou z nejvýraznějších společností, které pomáhají při současném boji s pandemií koronaviru. Standardně se zde sice vyrábějí automobilové součástky, firma ale ukázala, že je flexibilní a chce pomoci. Nyní se tady tak už měsíc a půl produkují i výtěrové tampony.

Společnost právě získala příslušnou výjimku ze strany Ministerstva zdravotnictví a přesně podle pokynů státních orgánů se nyní dokončují dlouhodobé testy. Následně lze očekávat také standardní řízení pro získání certifikace CE zdravotnického prostředku třídy Is, který musí posuzovat notifikovaná osoba.

Výtěrové tyčinky se díky současnému stavu staly v podstatě komoditou. Česká republika se tímto projektem ukazuje jako země, která dokáže být nezávislá na importu těchto pomůcek.

 

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme