Výzkumné organizace budou od roku 2021 dostávat víc peněz

Výzkumné organizace by podle všeho mohly už od roku 2021 získávat více peněz ze státního rozpočtu České republiky. Konkrétně o celá čtyři procenta více. Více prostředků na výzkum, vývoj a inovace aktuálně potvrdil ministr průmyslu a obchodu a vicepremiér, Karel Havlíček.

Více informací

Výzkumné organizace by podle všeho mohly už od roku 2021 získávat více peněz ze státního rozpočtu České republiky. Konkrétně o celá čtyři procenta více. Více prostředků na výzkum, vývoj a inovace aktuálně potvrdil ministr průmyslu a obchodu a vicepremiér, Karel Havlíček.

Již příští rok bude rozpočet dá na výzkum, vývoj a inovace činit celkem 37 miliard korun. Rozpočet na výzkum bude přitom rekordně vysoký – oproti letošnímu roku se bude jednat o navýšení ve výši téměř 3,5 miliardy korun.

Jedním z hlavních motivů pro takové navýšení rozpočtu je více jistoty pro tyto instituce. Ve chvíli, kdy musely většinu prostředků získávat ze soutěží, často jim už nezbýval čas na samotný výzkum. Instituce se tak dostávaly do složitých existenčních situací, a to samozřejmě není ku prospěchu věci.

Už od roku 2021 by se tak výzkumné instituce měly dočkat ještě výraznější podpory.

 

Sdílejte s námi vaše know-how

Přidejte se k nám na cestě za budoucností podle našich představ

Připojte se

Spolupracujeme